Znakomity mecz SPR JKS San i kolejna wygrana

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Jarosławskie piłkarki ręczne rozegrały znakomity pojedynek z wyżej notowaną warszawską Wesołą i odniosły wysokie zwycięstwo.

SPR JKS San Jarosław – Wesoła Warszawa 36:25 (18:14)

JKS San: Kulpa, Mitura – Wicińska 5, Bartoszek 1, Zięba 2, Stachowicz, Piorun, Świerk 2, Rychlicka, Wojtaszek, Biedroń, Pazdro 9, Motowidło 3, Szymborska 9, Dębowska 1, Dębiak 4.

Kary: 12 i 8min.

Czarno-niebieskie zaczęły od mocnego uderzenia i po 4 minutach wygrywały 3-0, po golach Joanny Motowidło, Katarzyny Świerk i Amandy Szymborskiej. Przyjezdne pierwsze trafienie zanotowały dopiero w 5 minucie po rzucie karnym. Zdołały się jednak szybko pozbierać i w 7 minucie doprowadziły do remisu. Od tego momentu trwała walka cios za cios. W 17 minucie po karnym Szymborskiej nasza drużyna remisowała z Wesołą 9-9 i znowu zaczęła uciekać. W 26 minucie zrobiło się 15-10. Po zmianie stron szczypiornistki JKS San nie pozwoliły już się dogonić. Ekipa ze stolicy zdołała się tylko na chwilę zbliżyć na 3 gole, ale gdy nasze dziewczyny przyspieszyły dystans znowu urósł.

POZOSTAŁE MECZE: Korona – Radom 29:28 (18:15); UMCS – Varsovia29:38 (14:18); AZS AWF – SMS przeł. na 28.04.