Zatrzymani podczas meczu

Dwaj mężczyźni poszukiwani listami gończymi zostali zatrzymani podczas meczu JKS Jarosław z Polonią Przemyśl.

 

Jarosławscy funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego, zabezpieczający sobotni (14 maja) mecz JKS Jarosław z Polonią Przemyśl ustalili, że na terenie obiektu znajdują się dwie osoby poszukiwane przez organy ścigania.

Jeden z poszukiwanych, 46-letni mieszkaniec Jarosławia, przebywał na trybunach i obserwował mecz. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po zakończonym spotkaniu. Za 46-latkiem list gończy wydał Sąd Rejonowy w Jarosławiu. Mężczyzna nie stawił się do zakładu karnego w celu odbycia roku pozbawienia wolności i unikał odbycia kary, ukrywając się przed śledczymi.

Drugim z poszukiwanych okazał się 51-latek, który sprawdzał bilety na stadionie. Był poszukiwany na podstawie pięciu ustaleń miejsca pobytu dla celów prawnych i odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Mężczyznę poszukiwały prokuratury rejonowe w Nowym Sączu, Tucholi, Brzegu, Szubinie, a także Sąd Rejonowy w Wągrowcu. 51-latek został zatrzymany po zakończonym meczu i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Zgodnie z decyzjami sądu, obaj poszukiwani trafili do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone kary.

 

EK/KPP