Wirus atakuje instytucje

Od ubiegłego tygodnia dobowe raporty przynoszą rekordowe liczby zakażeń koronawirusem. W naszych powiatach jest nieco spokojniej, ale nie możemy powiedzieć, że wirusa u nas nie ma.

 

W ciągu tygodnia, od 22 do 28 września, w powiecie jarosławskim przybyło 13 nowych zakażeń, a w powiecie przeworskim – 17. W piątek, 25 września, zmarł 69-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Powiat przeworski znalazł się z niebieskiej, ostrzegawczej strefie na mapie powiatów.

 

Wirus w szkołach i instytucjach

Przez blisko tydzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie obowiązywał hybrydowy system nauczania – do 25 września jedna z trzecich klas pracowała zdalnie, a pozostałe klasy – stacjonarnie. W czwartek, 24 września, Wójt Gminy Zarzecze zdecydował o zamknięciu do odwołania Publicznego Żłobka w Zarzeczu. Tego samego dnia, Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich poinformowało, że w związku z wykryciem u jednego z pracowników zakażenia wirusem COVID-19, zostaje ono zamknięte dla zwiedzających oraz interesantów do 30 września. W tym czasie nie było też możliwe wejście do Podziemnego Przejścia Turystycznego znajdującego się w piwnicach Kamienicy Orsettich. Z kolei o zamknięciu dla interesantów do odwołania z powodu wykrycia koronawirusa, poinformował w poniedziałek, 28 września, Urząd Gminy Przeworsk.

 

 

DP