Wandalizm na placu zabaw

Czytelnicy zwracają uwagę na pogarszający się stan jednego z przeworskich placów zabaw. Jak się okazuje obiekt został zniszczony przez wandali.

 

– Proszę zwrócić uwagę w jakim stanie znajduje się plac zabaw u zbiegu ulic: Niepodległości i Witosa. Jego stan jest zatrważający. Niedawno ten plac był remontowany, a teraz nie można już z niego korzystać. Znajdujące się tam urządzenia ogrodzone są taśmą. Są wakacje. Gdzie te dzieci mają się bawić? – zastanawia się pan Jan, mieszkaniec Przeworska.

W sprawie opisanej przez Czytelnika skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta Przeworska.

– Placem zabaw administruje MOSiR, a jego obecny stan jest wynikiem aktów wandalizmu i chuligaństwa, o których mieszkańcy tego osiedla doskonale wiedzą – mówi Agnieszka Zakrzewska, sekretarz Miasta Przeworska. – Urządzenia zostały wyłączone z użytkowania i zgłoszone do naprawy. Część elementów musi zostać zakupionych. Z miejsc wysypanych piaskiem usuwane są potłuczone butelki, jak również inne szklane czy metalowe, niebezpieczne odpady – wyjaśnia A. Zakrzewska.

W przypadku zauważenia osób niszczących wspólne mienie najlepiej jest informować policję lub straż miejską. Tylko odpowiednia reakcja na takie sytuacje może ograniczyć je w przyszłości.

 

EK, fot. Czytelnik