Grupa św. Rafała wyruszyła sprzed Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. fot. UM Przeworsk.

W drodze na Jasną Górę

W minionym tygodniu na pątniczy szlak ku Jasnej Górze wyruszyła grupa św. Brata Alberta z Jarosławia, grupa św. Józefa z Radymna oraz grupa św. Rafała z Przeworska.

 

Grupa św. Brata Alberta swoje pielgrzymowanie rozpoczęła w środę, 5 lipca Mszą św. w kościele pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu, której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej. Podczas wygłoszonej homilii bp S. Jamrozek mówił, że idąc do Maryi, chcemy na Jasnej Górze doświadczyć żywego spotkania z Bogiem, który ukazuje nam swoje miłosierdzie. – Kiedy pielgrzymujemy, to mamy świadomość, że idziemy na spotkanie Pana. Pielgrzymka tym się różni od wyprawy turystycznej, że jest doświadczeniem obecności Boga i prowadzi do spotkania z Nim – mówił.

Dzień wcześniej tj. we wtorek, 4 lipca w kościele pw. św. Wawrzyńca w Radymnie swoje pielgrzymowanie zainaugurowała grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara. Uroczystej Mszy św. również przewodniczył bp S. Jamrozek.

Jako ostatnia na trasę wyruszyła przeworska grupa św. Rafała. W czwartek z samego rana podczas Mszy św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego w Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku pielgrzymi modlili się o Bożą opiekę dla wszystkich wędrujących do Jasnogórskiej Pani. Podobnie jak w latach ubiegłych pątnikom w pierwszych kilometrach towarzyszyli przedstawiciele lokalnych władz.

Pielgrzymka zakończy się 15 lipca. Powitanie pielgrzymów przed Jasnogórskim Szczytem rozpocznie się o godz. 9.45. Następnie, pielgrzymi w swoim grupach przejdą do Kaplicy Cudownego Obrazu, by pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę zakończy Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 11.

 

EK