Pracownicy jarosławskiego PKS przy nowych autobusach.

Nowe autobusy dla PKS

Flota PKS Jarosław, firmy należącej do Powiatu Jarosławskiego, wzbogaciła się o dwa duże autokary, warte blisko 2 mln zł. Są to autobusy Crossway Line 10 oraz Crossway Line 12. Przypomnijmy, że na majowej sesji Rada Powiatu Jarosławskiego przychyliła się do starań o 6 autobusów długości 10,5 m oraz 4 autobusów o długości 12,0 m dla samorządowego przewoźnika.

 

W uroczystym przyjęciu pojazdów, które zorganizowano 30 czerwca na placu przy siedzibie PKS Jarosław uczestniczyli m.in. starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak, w imieniu naczelnika Wydziału Komunikacji inspektor Maria Bojarska, prezes Zarządu PKS Grzegorz Jedynak oraz pracownicy firmy.

Tabor w PKS trzeba wymieniać. Autobusy są wiekowe i generują olbrzymie koszty. Firma też będzie wyglądała lepiej wizerunkowo z nowymi autobusami – podkreślał na majowej sesji S. Kłopot.

Podczas przekazania starosta składał prezesowi PKS gratulacje za dołożenie wszelkich starań na rzecz bezpieczeństwa podróżujących mieszkańców powiatu, życząc aby te pojazdy przez kolejne lata służyły dobrze zarówno kierowcom jak i pasażerom.

Unowocześnianie taboru to pierwsze zauważalne działania G. Jedynaka, prezesa jarosławskiego PKS powołanego na to stanowisko początkiem marca b.r. Trudno powiedzieć, czy samorządowa firma postawi na budowę swojej pozycji na rynku lokalnych przewozów i jaka jest pozycja szefa, skoro Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Jarosław S. A. ogłosiła 30 maja b.r. konkurs na stanowisko prezesa zarządu. W pierwszym terminie wpłynęła tylko jedna i na dodatek nie spełniająca wymogów oferta. W drugim wyznaczonym na 23 czerwca b.r. złożono 3 oferty. W tym 2 spełniające wymogi, ale rada nadzorcza na podstawie zapisu, że może w każdym czasie, bez podania przyczyn zakończyć konkurs bez wyłonienia kandydata unieważniła postępowanie.

erka/Fot. Mirella Pieniążek