VII Dni Jakubowe

Przez Gminę Przeworsk przebiega droga Świętego Jakuba Camino de Santiago – szlak pątniczy i pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Stąd też organizowane co roku Dni Jakubowe w Nowosielcach. W tym roku odbyły się już po raz siódmy.

 

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sportu. Dla dzieci i młodzieży został przygotowany bieg po „Muszlę Świętego Jakuba”, rajd czterech kółek i rajd rowerowy. Na mecie uczestnicy otrzymali medale i upominki. Dodatkowo mogli skorzystać z darmowych dmuchańców, czekał na nich również popcorn, wata cukrowa, granita oraz kiełbaski z grilla.

Drugiego dnia, w niedzielę, odprawiona została uroczysta msza św. w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Nowosielcach przy oprawie muzycznej chóru Veritas oraz Gminnej Orkiestry Dętej. W homilii ksiądz proboszcz Piotr Walasz odniósł się do postaci św. Jakuba, pokornego apostoła, ufającego tylko Bogu. W uroczystości uczestniczyli: wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, zastępca Wójta Teresa Wielgos, przewodniczący Rady Gminy Przeworsk Andrzej Ruchała wraz z radnymi Gminy Przeworsk, dyrektorzy, kierownicy jednostek UG oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili przedstawiciele Oddziału „Kosynierów” z Ujeznej. Po mszy nastąpiło złożenie kwiatów na Kopcu Michała Pyrza.

DP/UG Przeworsk