Tłuste ostatki u seniorów

W przeworskim Dziennym Domu Seniora Tłusty Czwartek był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Było coś dla łasucha, ale też i dla ucha.

 

Oprócz pysznych pączków seniorzy bawili się śpiewając piosenki przy akompaniamencie akordeonu. – Chciałam połączyć tradycje z nowoczesnością, dlatego zrobiliśmy Ostatki połączone z Tłustym Czwartkiem. To ostatni okres zabawy przed wielkopostną zadumą – mówi kierownik Dziennego Domu Seniora, Krystyna Kaszuba.

 

Do domu został zaproszony pan Mariusz Siuśta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Jego gra na akordeonie umilała czas i zachęcała do śpiewania piosenek. Pączki były pieczone według przepisu pani Krystyny Kucab, jednej z seniorek domu. – Wszystko robie z głowy i po swojemu. Dodaję składników na wyczucie, pieczenie jest moją pasją. Najlepsze pączki wychodzą na oko – mówi pani Krystyna. – Tradycja Tłustego Czwartku zobowiązuje, dlatego wszyscy pomagaliśmy – dodaje pani Janina Rut, również seniorka z tego domu.

 

Piosenki, śmiechy, a przy tym zapach pączków prawdziwie domowej roboty dały radość i uśmiech nie tylko seniorom, ale także wszystkim pracownikom Dziennego Domu Seniora w Przeworsku.

 

Sebastian Niemkiewicz