Świętowali Złote Gody

W Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze 30 sierpnia odbyła się uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom małżeńskim, które przeżyły ze sobą 50 lat.

 

Uroczystość otworzył burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, a po złożeniu życzeń wraz z sekretarz Miasta i Gminy Teresą Argasińską i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Głowacz wręczyli jubilatom listy gratulacyjne i kwiaty. Po uroczystym wręczeniu odznaczeń wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie małżonków, wszyscy odśpiewali Sto llat. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalno-Kabaretowego Ala Babki Ala Dziadki działającego przy OKMiG Kańczuga.

Uhonorowani Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali: Barbara i Józef Adamscy, Czesława i Mieczysław Argasińscy, Zofia i Stanisław Bar, Halina i Jan Bartman, Elżbieta i Władysław Burtan, Krystyna i Jan Byrwa, Wanda i Henryk Chmiel, Janina i Mieczysław Chmiel, Alfreda i Kazimierz Drabik, Anna i Andrzej Dziedzic, Janina i Józef Fąfera, Maria i Marian Fudali, Kazimiera i Jan Furdak, Zofia i Józef Gil, Genowefa i Tadeusz Hajnosz, Aleksandra i Stanisław Hanus, Wanda i Kazimierz Machlarz, Maria i Jan Makuch, Teresa i Antoni Marcinek, Celina i Stanisław Misiewicz, Anna i Szczepan Orzechowscy, Władysława i Stanisław Pilawa, Janina i Karol Poznańscy, Maria i Józef Puć, Maria i Franciszek Sowa, Janina i Jan Statek, Barbara i Piotr Szajner, Janina i Lesław Szałaj, Eugenia i Roman Świech, Maria i Wiesław Świetlik, Grażyna i Andrzej Zięba, Agnieszka i Eugeniusz Zięba, Józefa i Marian Zięba oraz Leokadia i Zbigniew Ziętek.

 

DP/UMiG Kańczuga