Świętowali 50 wspólnie przeżytych lat

Pół wieku wspólnego życia świętowały w piątek, 26 stycznia, trzy pary przeworszczan. Uroczystość odbyła się w ratuszu. Kilka dni wcześniej, w niedzielę, 21 stycznia, odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie siedmiu parom z terenu gminy Roźwienica.

Jubileusz 50-lecia małżeństwa był okazją do uhonorowania par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nagrodzeni zostali: Zofia i Mieczysław Gmyrkowie, Halina i Andrzej Pelcowie oraz Elżbieta i Jan Pieniążkowie. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz kierownik USC Robert Dybaś, życząc jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Dostojni Jubilaci oprócz podejmowanych wyzwań zawodowych wychowali dzieci i doczekali się wnuków i prawnuków.

W Świetlicy Wiejskiej w Roźwienicy nagrodzono 7 par małżeńskich, które już 50 lat wspólnie podróżują przez życie. Odznaczeni zostali: Janina i Krzysztof Kraśniak, Zofia i Eugeniusz Malec, Irena i Franciszek Kalicki, Helena i Roman Bieniasz, Danuta i Edward Przepłata, Grażyna i Kazimierz Szuba oraz Maria i Antoni Łuc. Wójt Gminy Roźwienica Tomasz Kotliński w imieniu Prezydenta RP odznaczył Jubilatów. Wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Roźwienicy Ewą Chmiel złożyli odznaczonym parom gratulacje długiego i zgodnego pożycia małżeńskiego, życząc kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i radości. Chwile wzruszeń i radości Jubilaci przeżywali wśród swoich najbliższych dzieci i wnuków.

DP/fot. Org.