Świadek udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Świadek udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu obywatelowi Ukrainy, który w Jarosławiu na ul. Krakowskiej, jechał bez włączonych świateł oraz miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy.

 

Godną naśladowania postawą wykazał się świadek, który w środę, 1 listopada przed godz. 21, w Jarosławiu, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

– Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że świadek jadąc w ul. Krakowską zwrócił uwagę na audi, którego kierujący jechał bez włączonych świateł pomimo pory nocnej oraz miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyzna, jadąc za kierującym audi dawał mu sygnały świetlne do zatrzymania się. Gdy pojazd zjechał z obwodnicy i zatrzymał się, świadek podszedł do kierującego, a gdy wyczuł od niego alkohol, powiadomił o tym policjantów. Do czasu przyjazdu mundurowych, nie pozwolił kierującemu na oddalenie się z miejsca zdarzenia – informuje KPP w Jarosławiu.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący audi, 50-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Obywatel Ukrainy wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Musimy pamiętać, że każdy pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

EK/KPP