Martyna wygrała „Masterchef Nastolatki”

Pochodząca z Gniewczyny Łańcuckiej 16-letnia Martyna Niemiec wygrała pierwszą polską edycję programu TVN „Masterchef Nastolatki”.

 

Martyna Niemiec, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji „Masterchefa” dla nastolatków na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku. Kilka miesięcy temu wzięła udział w eliminacjach do programu. Na początku nie była przedstawiana jako zdecydowana faworytka, a do finałowych odcinków, w których znalazło się 14 najlepiej gotujących nastolatków w Polsce, 16-latka dostała się z dogrywki. W trakcie programu jurorzy docenili ją zwłaszcza za obłędną umiejętność doprawiania i łączenia ze sobą nieoczywistych smaków i produktów.

W finałowym starciu, które na ekranach mogliśmy oglądać w niedzielę, 28 kwietnia, trzy najlepsze uczestniczki, w tym Martyna, miały przygotować trzydaniowe menu w czasie 110 minut. Martyna na przystawkę stworzyła kompozycję z pasty z fety z bazylią, miodu, chlebka naan, oliwek i suszonych pomidorów. Na danie główne zaserwowała pierś z kaczki z purée z selera i białej czekolady, sosem wiśniowo-winnym i oliwą pietruszkową. Jako zwieńczenie swojego menu Martyna podała tartaletkę z galaretką jeżynową z ganaszem z białej czekolady, bezą włoską i jeżynami. Jurorzy po degustacji udali się na obrady i przyznali, że wybór jest trudny, a poziom prezentowany przez uczestniczki, bardzo wysoki. Ostatecznie werdykt był jednogłośny: Martyna zwyciężyła! Oprócz statuetki i nagród finansowych, zwycięzca programu otrzymuje też możliwość wydania własnej książki kucharskiej i udziału w warsztatach kulinarnych.

 

DP/

Źródło: tvn.pl/masterchef-nastolatki