Strażacy zbierali buty i piłki dla dzieci z Afryki

Już niedługo buty sportowe, piłki i koszulki, które zebrali strażacy z Duńkowic, trafią do dzieci z Burkina Faso. Akcja pomimo epidemii przebiegła pomyślnie i cieszyła się zainteresowaniem lokalnej społeczności.

 

„Sto piłek oraz sto par butów sportowych w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II” – to akcja, którą w ciągu ostatnich kilku miesięcy prowadziła Ochotnicza Straż Pożarna z Duńkowic. Pomysł zorganizowania takiej akcji zrodził się po przeczytaniu listu od Małgorzaty Tomaszewskiej, która przebywa na misjach w Burkina Faso. Pani Małgorzata opisywała zajęcia, którym poddawane są afrykańskie dzieci zaraz po powrocie ze szkoły. W liście nadmieniała, że chłopcy w wolnym czasie chętnie grają w piłkę nożną. Niestety za piłkę często służy im papierowa bula posklejana taśmą. W związku z tym Zarząd OSP postanowił zorganizować akcję, która pozwoli wnieść w ich życie odrobinę radości. Przez kilka ostatnich miesięcy strażacy zbierali piłki i buty sportowe, które trafią do dzieci z Afryki.

– Akcja przebiegła bardzo pomyślnie. Aktualnie mamy spakowane trzy paczki darów, na które czekają dzieci – informują strażacy.

Pomimo epidemii udało się zebrać ok. 130 par butów, 80 piłek oraz kilkanaście koszulek. Najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu zostaną one przekazane dzieciom. Co prawda koszt wysyłki jest dosyć spory, ale zaradne druhy zapewne znajdą na to jakiś sposób.

EK, fot. OSP KSRG Duńkowice