Strażacy na medal

W sobotę, 24 czerwca, na stadionie miejskim w Sieniawie odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP z terenu Miasta i Gminy Sieniawa.

 

Na starcie stanęło dziewięć drużyn męskich oraz jedna drużyna żeńska i jedna młodzieżowa, które wspierała licznie zgromadzona publiczność. Strażacy sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Sędzią głównym zawodów był Adam Jurkiewicz z KP PSP w Przeworsku.

Na najwyższym stopniu podium w grupie A stanęła jednostka OSP z Sieniawy, II miejsce zajęła OSP Dobra, III – OSP Czerce, IV – OSP Czerwona Wola, V – OSP Leżachów, VI – OSP Rudka, VII – OSP Pigany, VIII – OSP Wylewa i IX – OSP Dybków. I m-ce w grupie C zajęła jednostka OSP „Orzeł” w Sieniawy. Swoje umiejętności zaprezentowała także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP „Orzeł” Sieniawa.

Drużyny uhonorowano okazałymi pucharami, okolicznościowymi dyplomami, nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi. Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach. Podkreślił, że kolejny raz strażacy udowodnili, jak znakomicie przygotowani są do udziału w najtrudniejszych akcjach ratowniczo-gaśniczych.

DP/UMiG Sieniawa