Trwają kupieckie rozgrywki na dzielnicach

Wraz z nadejściem wakacji rozpoczął się „Wakacyjny Zawrót Głowy”. W każdej z dzielnic Jarosławia odbywają się kupieckie rozgrywki.

 

Grupy dzieci, przyjaciół, a nawet całe rodziny, podobnie jak w latach ubiegłych mogą wziąć udział w wielkoformatowej grze „Przygoda na Jarosławskim Jarmarku”. Rozgrywki wystartowały 27 czerwca w Parku Miejskim im. Czesławy Puzon ps. „Baśka” i odbyły się już w Dzielnicy nr I, nr II, nr III i nr IV. Najbliższe zmagania odbędą się we wtorek, 11 lipca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry, 13 lipca – na placu zabaw w Parku Miejskim im. Bohaterów Monte Cassino oraz 18 lipca – przy stadionie KS „Przedmieście”.

Finał kupieckich rozgrywek na dzielnicach odbędzie się 27 lipca w Parku Miejskim im. Czesławy Puzon ps. „Baśka”. W finale zmierzą się zwycięskie drużyny ze wszystkich dzielnic. Wydarzeniu towarzyszyć będą zabawy, malowanie buziek i inne atrakcje.

W działaniach organizowanych przez Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki bierze udział Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu, która prowadzi akcję „Myję ręce i wiem więcej”. Dzięki niej dzieci zdobywają wiedzę nie tylko o historii Jarosławia, ale też o zasadach higieny i zdrowego odżywiania.

 

EK, fot. org.