Spotkanie z autorką

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie autorskie, finansowane przez Instytut Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przeworskiej bibliotece.

 

Podczas spotkania Agnieszka Krawczyk odpowiadała na liczne pytania dotyczące procesu tworzenia książki. Jak wspomniała, książki pisze zgodnie z planem i regularnie, czyli   codziennie. Jest w stanie pisać w każdych okolicznościach. Woli pisać wielotomowe sagi, nie przepada za opowiadaniami. Ale prawdziwym wyzwaniem dla niej są książki dla dzieci.

Pani Agnieszka stara się dostrzegać pozytywne strony życia, jest optymistką, interesuje się też przyrodą, botaniką. Jak sama mówi, kontakt z naturą uspokaja, działa kojąco też na bohaterów jej książek. Lubi obserwować ludzi bo każdy ma jakąś historię. W wolnym czasie dużo czyta, od roku chodzi na basen, lubi spacery, zaczęła się uczyć języka francuskiego. Jej najnowsza książka pt. „Ogród sekretów” to książka z historią w tle, autorka już zapowiedziała jej kontynuację. Pisarka podbudowała też przeworską publiczność twierdząc, że każdy ma talenty, które trzeba rozwijać.

DP/MBP Przeworsk