Spokojny długi weekend

Miniony długi weekend na drogach naszych powiatów przebiegł raczej spokojnie. Nikt nie zginął, ale nie zabrakło nietrzeźwych kierujących.

 

W czwartek, 11 czerwca ok. godz. 12.40 w Świebodnej w powiecie jarosławskim doszło do potrącenia dwóch kobiet przez nastolatka jadącego rowerem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 14-latek, kierujący rowerem, podczas omijania samochodu, który zatrzymał się na poboczu, najechał na 36-letnią pieszą, która weszła bezpośrednio przed rower nastolatka. Kierujący jednośladem w wyniku zderzenia, stracił równowagę i najechał na idącą poboczem drogi 71-latkę, która upadła na jezdnię – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Piesze, to mieszkanki gminy Pruchnik, które z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają mundurowi z Komisariatu Policji w Pruchniku.

Nie zabrakło też nietrzeźwych kierujących. Już w Boże Ciało ok. godziny 11. w Jodłówce policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca gminy Pruchnik, który kierował motorowerem mając 3,28 promila alkoholu w organizmie.

 

Na terenie powiatu przeworskiego doszło do 8 kolizji. Zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h oraz 3 nietrzeźwych kierujących.

EK/DP