Śmierć pod kołami pociągu

Śmierć na miejscu poniósł mężczyzna, który wszedł pod pociąg pośpieszny prowadząc rower. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 maja na przejeździe kolejowym w Sośnicy.

 

Tragedia rozegrała się około godziny 12. Wówczas dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że pieszy, który prowadził rower, został potrącony przez pociąg pospieszny relacji Warszawa-Przemyśl.

– W wyniku zderzenia pieszy zginął na miejscu. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 60-letni mieszkaniec gminy Orły – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

 

Ile osób ginie na torach?

Każdego roku na polskich torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Liczby nie zawsze pozwalają zobrazować dramat osób, które są za nimi schowane, jednak bez nich nie da się pokazać powagi całego zjawiska. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty.

W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Ze statystyk wynika, że każdego roku dochodzi na nich do około 200 wypadków drogowych. Na ogół ich skutki są tragiczne. W 2022 r. na przejazdach kolejowych wydarzyło się 172 wypadki i kolizje (o 22 mniej niż w 2021 r.), 43 osoby zginęły (tyle samo co w 2021 r.), 20 zostało ciężko rannych (o 4 więcej niż w 2021 r.). Pamiętajmy, że każda z tych liczb to nieszczęście wielu osób.

Pomimo wielu kampanii społecznych informujących o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych, w miejscach tych nadal bardzo często dochodzi do brawurowych sytuacji, zagrażających życiu.

EK, fot. KPP