Śmieciowe nieporozumienie?

Na ulicach Jarosławia zalegają śmieci. Kosze są przepełnione. Proszę zobaczyć co się dzieje – informował w zeszłym tygodniu pan Tadeusz, mieszkaniec Jarosławia, który już niejednokrotnie zwracał uwagę na kwestię porządku w mieście.

 

Jak się okazało, problem ten dotyczył ulic zarządzanych powiat i wynikał z braku porozumienia. Początkiem lutego Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu poinformowało, że w związku z brakiem umowy na opróżnianie koszy ulicznych z Powiatowym Zarządem Dróg w Jarosławiu zaprzestaje opróżniania koszy ulicznych, usytuowanych przy drogach powiatowych.

– Umowa na opróżnianie koszy ulicznych była podpisywana w latach poprzednich, natomiast na rok 2024 odmówiono jej podpisania. Na początku stycznia 2024 r. oferta Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu Sp. z o. o. została złożona i pozostała bez odpowiedzi – czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym zapytaliśmy w PZD, kto obecnie zajmie się opróżnianiem koszy na śmieci usytuowanych na ulicach powiatowych. Kilka dni później okazało się, że sprawa jest już nieaktualna, ponieważ strony doszły do porozumienia.

W czwartek, 8 lutego Marcin Cetnarowicz, zastępca dyrektora PZD w Jarosławiu poinformował, iż za utrzymanie czystości koszy ulicznych w ciągu ulic powiatowych na terenie miasta Jarosław, nadal odpowiada PGKiM w Jarosławiu, zgodnie z zawartą na 2024 r. umową.

 

EK, fot. PGKiM