Skradzione samochody odzyskane na granicy

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej odzyskali dwa skradzione samochody, których wartość oszacowano na 68 tys. złotych.

 

W sobotę, 28 maja do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie volkswagena Caddy. Podczas weryfikacji legalności okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracony. Szacowana wartość odzyskanego volkswagena to 35 tys. złotych.

Następnego dnia mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali drugi samochód. Pojazd był przewożony na lawecie przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że mercedes (szacowana wartość 33 tys. zł) został utracony w maju bieżącego roku na terytorium Belgii i jest poszukiwane przez tamtejszą policję.

– W obu przypadkach cudzoziemców oraz zabezpieczone samochody przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna, którzy prowadzą dalsze postępowanie – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

EK/BiOSG