Siódme spotkanie rodzin w jodłowskim sanktuarium

W niedzielę 18 czerwca rodziny wielodzietne z Archidiecezji Przemyskiej spotkały się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce na siódmym już Diecezjalnym Zjeździe Rodzin Wielodzietnych. Inicjatorem rodzinnych pielgrzymek jest ich współorganizator biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek.

 

Spotkania rodzin są już tradycją dla parafii w Jodłówce. Tegoroczne rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem bp S. Jamrozka. Duchowny w swojej homilii mówił, że rodzina jest niezwykłym darem i wspólnotą bardzo ważną w życiu człowieka. Przypominał, że należy ją budować na fundamencie miłości i w zgodzie z bożymi przykazaniami. Mówił o odpowiedzialności i radości. Zwracał uwagę na potrzebę modlitwy.

Po eucharystii przyszedł czas na spotkania o luźniejszym charakterze. Organizatorzy przygotowali w „Parku Pielgrzyma” przy sanktuarium, wiele atrakcji skierowanych głównie do dzieci. Spotkanie zakończył koncert zespołu „NiemaGotu”.

W organizację spotkania rodzin wielodzietnych oprócz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce i Stowarzyszenia Tradycja i Rozwój w Świebodnej włączyła się Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, a wydarzeniu patronował Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

erka