Sadzili „Las rocznicowy”

Już po raz trzeci na terenie Nadleśnictwa Sieniawa został posadzony „Las Rocznicowy”. Tym razem upamiętniono 100-lecie powstania 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego oraz 101 Rocznicę Bitwy pod Komarowem.

 

Sadzenie lasu miało miejsce w sobotnie przedpołudnie, 23 października. Na terenie Leśnictwa Szegdy po kilku godzinach udało się posadzić ponad 2 hektary lasu. Łącznie ok. 220 sympatyków lasu posadziło blisko 14 tysięcy drzewek. Nowe pokolenie lasu stanowią sadzonki takich gatunków jak dąb, buk, grab, jodła, lipa, klon, jawor, wiąz, modrzew, czereśnia ptasia i grusza.

Biorący udział w akcji po jej zakończeniu mogli odpocząć na terenie Zagrody Edukacyjnej „W Międzyczasie”, gdzie oprócz posiłku mogli też zapoznać się z filmową wizytówką Ochotniczego Oddziału Kawalerii w barwach 20 Pułku Ułanów im Króla Jana III Sobieskiego oraz archeologicznymi osiągnięciami Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Galicja. Na pożegnanie wszyscy zaangażowani w powstanie „Lasu rocznicowego” – przedstawiciele władz, instytucji, służb i organizacji z terenu powiatu przeworskiego, a także młodzież i nauczyciele z okolicznych szkół podstawowych – otrzymali upominki w postaci sadzonek oraz karmniki dla ptaków. Co najciekawsze, tuż po rozejściu się wszystkich spadł deszcz, podlewając dopiero co posadzone drzewka.

 

DP/Nadleśnictwo Sieniawa