Remontują Oddział

Oddział Położniczo-Ginekologiczny przeworskiego szpitala doczekał się wreszcie remontu. Już wkrótce kobiety korzystające z opieki na tym oddziale będą mogły leczyć się w komfortowych warunkach, jak przystało na XXI wiek.

 

O remoncie Oddziału mówiło się już od dawna. W pierwszej kolejności zmodernizowano szpitalną poradnię ginekologiczno-położniczą. Koszt prac to ponad 44 tys. zł, sfinansowany   w całości przez Powiat Przeworski. W poradni wymieniono również sprzęt i aparaturę medyczną za kwotę ponad 20 tys. zł. Teraz przyszedł czas na Oddział Położniczo-Ginekologiczny. Cała inwestycja również jest w dużej mierze dotowana ze środków Powiatu Przeworskiego. Zakończenie prac na Oddziale planowane jest na koniec listopada. Remont obejmuje m.in. wymianę wylewek, nowe wykładziny podłogowe, wymianę drzwi, modernizację ogrzewania na korytarzach, wymianę oświetlenia na lampy typu LED, poprawę systemu wentylacyjnego, malowanie ścian oraz remont łazienek.

Czy remont to duże utrudnienie dla pacjentek?

Aktualnie praca na Oddziale nie została wstrzymana. Oddział pracuje w ograniczonym zakresie, zależnym od aktualnych warunków lokalowych. Decyzję o przyjęciach, ewentualnych odmowach rodzących każdorazowo podejmować będzie lekarz dyżurny po uprzednim wykonaniu badania KTG, USG oraz badaniu ginekologicznym. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentek wszystkie placówki ościenne zostały poinformowane o trwających pracach. Zwracamy się z prośbą do naszych pacjentów o wyrozumiałość i cierpliwość, a jednocześnie przepraszamy za utrudnienia. Pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby Państwa pobyt w naszej placówce upłynął bez zakłóceń – zapewnia Grzegorz Jedynak, dyrektor SP ZOZ w Przeworsku.

 

DP/fot. SP ZOZ Przeworsk