Razem przez pół wieku

Cierpliwość, zrozumienie i zaufanie to z pewnością cechy charakteryzujące osiem par małżeńskich z Przeworska, które w piątek, 27 października, świętowały w ratuszu swoje jubileusze.

 

Ponad pół wieku wspólnego życia małżonków wyróżnił i docenił poprzez akt dekoracji burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz kierownik USC Robert Dybaś. Przekazując medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, burmistrz życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości.

Wszyscy, przez lata pracując zawodowo, doczekali się potomstwa. Państwo Ewa i Stefan Dulibanowie wychowali dwoje dzieci i doczekali dwójki wnuków oraz jednej prawnuczki. Państwo Maria i Mieczysław Motykowie wychowali trójkę dzieci i doczekali sześcioro wnuków. Państwo Jadwiga i Tadeusz Gąsiorowie mają syna i dwie wnuczki. Państwo Zofia i Franciszek Majewscy – dwójkę dzieci i czworo wnuków. Państwo Teresa i Władysław Machowie wychowali trójkę dzieci i mają czworo wnuków. Państwo Kazimiera i Stanisław Muchowie – trójkę dzieci i ośmioro wnuków. Państwo Krystyna i Jan Strusiowie wychowali czworo dzieci i doczekali sześcioro wnuków oraz jednej prawnuczki. Państwo Maria i Józef Besterowie wychowali troje dzieci i doczekali sześcioro wnuków.

DP/UM Przeworsk