Pożar w Rokietnicy, spłonęła stodoła

Jak informuje rzecznik prasowy KP PSP w Jarosławiu bryg. Waldemar Czernysz, informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyspozytora w środę, 29 lipca o godzinie 10.11. Pierwsza na miejscu była lokalna jednostka OSP Rokietnica.

 

Ogniem zajęty był budynek gospodarczy składający się ze stodoły, której fragment stanowił murowany garaż. Konstrukcja garażu nie ucierpiała, spłonęły natomiast znajdujące się w nim sprzęty warsztatowe, sprężarka, rowery oraz silnik do łodzi. W spalonej stodole znajdowały się jedynie niewielkie ilości siana i słomy. Przed dotarciem służb gaśniczych na miejsce, właściciel budynku zdołał wynieść z garażu znajdującą się w nim butlę z gazem oraz odłączyć w płonącym obiekcie prąd.

Na miejscu strażacy zastali pożar w fazie zaawansowanej. Zastosowano dwa prądy gaśnicze. Jeden z nich skierowany bezpośrednio na pożar. Drugi użyty został w ochronie mieszczącego się obok budynku mieszkalnego, w którym temperatura zaczęła nadtapiać stolarkę okienną.

W akcji brało łącznie 6 jednostek gaśniczych. Trzy z nich należą do PSP w Jarosławiu. Pozostałe to oddziały OSP z miejscowości Rokietnica, Pruchnik oraz Chłopice. Na miejscu obecnych było 24 strażaków oraz policja. Zjawił się również wójt gminy Rokietnica Witold Szajny. Działania gaśnicze zakończono o 12.23. Rzecznik poinformował również, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn.

Jakub Rzeźnik