Powitali jesień ze smakiem

GNIEWCZYNA ŁAŃCUCKA: W ostatnią niedzielę, 10 października, przy kompleksie sportowym „Orlik” odbyło się „Kulinarne powitanie jesieni”.

 

Wydarzenie było okazją do skosztowania smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tryńcza. Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej, Kapela Biesiadna „Dolanie”, Kapela Ludowa z Gniewczyny, Zespół Piosenki Biesiadnej „Zośki”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki „Finezja” oraz Zespół Piosenki Biesiadnej „Jagiellanie”, a na zakończenie zagrał duet H&Z.

Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz wziąć udział w grach przygotowanych przez Centrum Usług Społecznych. Była też loteria fantowa z nagrodami oraz pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu.

„Kulinarne powitanie jesieni” odbyło się pod Honorowym Patronatem Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha. W wydarzeniu uczestniczył też m.in. wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch oraz starosta przeworski Bogusław Urban.

 

DP