Poszli za ciosem

KOSZYKÓWKA: Koszykarze AZS-u PWST-e poszli za ciosem i po zwycięstwie we własnej hali z drużyną MKKS-u Rybnik pokonali na wyjeździe ekipę KKS-u Tarnowskie Góry.

KKS Tarnowskie Góry – AZS PWSTE Jarosław 60:82 (13:18, 12:17, 19:27, 16:20)
AZS PWSTE: C. Gumiński 10, A. Mikołajko 7, P. Bielecki 8, W. Majka 15, Ł. Krawiec 11, B. Reichert 8, Ł. Argasiński 20, Nabożny 3 , K. Kuśnierz.

Gospodarze byli wyżej w tabeli i choćby z racji tego ich notowania były większe, ale jarosławianie pokazali, że wyraźnie łapią formę i po dobrym pojedynku zgarnęli komplet punktów. Nasz zespół od samego początku dyktował warunki na boisku. Konsekwentna gra w defensywie i wykorzystywanie strat miejscowych skutkowało dość bezpieczną przewagą przed długą przerwą. Jeszcze lepiej było w trzeciej kwarcie. Podopieczni Tomasza Fortuny nie zamierzali się zatrzymywać i uciekli gospodarzom na ponad 10 oczek. Zespół KKS-u wziął czas, ale reprymenda trenera pomogła tylko na chwilę. Gdy miejscowym udało się trochę zniwelować straty, wówczas celną trójką zastopował ich Cezary Gumiński. Na dwie minuty przed końcem meczu jarosławianie wygrywali już 80:60.

12 MKS II Dąbrowa Górnicza 4 2 2 – 0 0 – 0 2 – 0 179 – 152 +27 1.1776
13 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 4 3 1 – 2 1 – 0 0 – 2 234 – 304 -70 0.7697