Porażka Eurobudu

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – SUPERLIGA: Drużyna Eurobud Grupa przegrała we własnej hali z zespołem KPR-u Kobierzyce. Gospodynie zeszły z boiska pokonane mimo, że po pierwszej połowie prowadziły różnicą 6 goli.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 24:26 (15:9)

Eurobud JKS: Szczurek, Ciąćka – Zimny 10, Matuszczyk 6, Nestsiaruk 4, Kozimur 3, Pietras 1, Strózik, Parandij, Guziewicz, Mikosz.

KPR: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 11, Janas 5, Ilnicka 3, Wiertelaak 2, Ivanovic 1, Mokrza 1, Wicik 1, Buklarewicz 1, Michalak 1, Kucharska, Koprowska, Kuriata, Despodovska, Ważna.

Kary: 10 – 10 minut.

Eurobud wygrywał początkowo nawet 8 trafieniami. W zespole gospodyń rzucały wówczas właściwie tylko Aleksandra Zimny i Sylwia Matuszczyk. Pod koniec pierwszej połowy drużyna KPR-u zdobyła 4 gole z rzędu zmniejszając nieco dystans. Po zmianie stron kobierzycanki, zagrały zdecydowanie lepiej, wrzuciły piąty bieg i minuta po minucie niwelowały straty, by wreszcie za sprawą Kingi Jakubowskiej doprowadzić do remisu po 23. Gdy wyszły na prowadzenie, to nie oddały go już do końca.

W innych meczach: Start Elbląg – Piotrcovia 26-37, Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 36-29.