Poradnia w Tryńczy już otwarta

Od stycznia mieszkanki Gminy Tryńcza i okolic mogą korzystać z poradni ginekologiczno – położniczej w Tryńczy, która powstała w ramach współpracy szpitala w Przeworsku, Powiatu Przeworskiego oraz Samorządu Gminy Tryńcza.  

 

Gabinet zapewni zwiększenie dostępności usług medycznych dla kobiet w każdym wieku, zwłaszcza tych, dla których dojazd do szpitala, czy poradni stanowił utrudnienie. Utworzony gabinet to także szansa na zwiększenie ilości przeprowadzonych badań profilaktycznych.

Dziękujemy w imieniu naszych mieszkanek dyrekcji Szpitala Powiatowego w Przeworsku oraz Staroście Przeworskiemu za podjętą inicjatywę i dobrą współpracę – mówił podczas otwarcia wójt Ryszard Jędruch.

W ramach podjętej współpracy Gmina Tryńcza sfinansowała utworzenie gabinetu poprzez remont pomieszczeń i zakup niezbędnego wyposażenia, w tym sprzętu medycznego. Łączny koszt to ponad 40 tys. zł. Po stronie Szpitala jest zapewnienie funkcjonowania gabinetu w ramach kontraktu z NFZ.

Podczas symbolicznego otwarcia obecni byli: starosta przeworski Bogusław Urban, dyrektor SPZOZ w Przeworsku Grzegorz Jedynak, naczelna pielęgniarka Marzanna Pelc, członkowie Prezydium Rady Gminy Tryńcza na czele z przewodniczącą Zofią Nowak, przewodniczący Komisji ds. Zdrowia Tadeusz Korpeta, sołtys Tryńczy Stanisław Gliniak oraz wójt Ryszard Jędruch, a także personel medyczny poradni: lek. Grażyna Woch-Cyburt oraz położna Irena Dybaś.

 

Poradnia mieści się w Ośrodku Zdrowia, pod adresem Tryńcza 375. Będzie czynna w każdy poniedziałek. Rejestracja możliwa jest pod nr tel. 539-794-079 oraz 16 649-15-56.

 

DP/UG Tryńcza