Pokonali ponad 33 tys. km

102 osoby aktywnie włączyły się do udziału w ogólnopolskiej akcji „Rowerowa Stolica Polski”. Dla Jarosławia przejechali ponad 33 tys. kilometrów.

 

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zakończyła się 30 czerwca br. Osobom, które kręciły kilometry dla Jarosławia w niedzielę, 16 lipca w imieniu burmistrza Waldemara Palucha, podziękowali: Dariusz Tracz, zastępca burmistrza oraz Jacek Stalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Udział w akcji był przede wszystkim dobrą zabawą oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu, jednak wykręcenie ponad 33 tysięcy km dla naszego miasta nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania grupy Rowerowo Aktywny Jarosław, której członkowie z jarosławskiego Rynku wyruszają na swoje weekendowe wyprawy – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Grupa RAJ otrzymała specjalne wyróżnienie i statuetkę. Sebastian Mucha, szef grupy przypomniał, że jednoczą ludzi jeżdżących na rowerach rekreacyjno-turystycznie oraz tych bardziej zaawansowanych z Jarosławia i okolic. Dowodem na to są np. rowerzyści z grupy Qlarze Kańczuga – Bernadetta Kiper oraz Adam Cynk, którzy znaleźli się w ścisłej czołówce jarosławskiego rankingu.

– Warto podkreślić, że ostatniego dnia ogólnopolskiej rywalizacji Bernadetta i Adam pokonali dystans 400 km z finiszem tuż przed północą na Rynku naszego miasta. Dziękujemy! – poinformował Urząd Miasta Jarosławia.

Podczas spotkania podsumowującego akcję wręczone zostały statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii kobiet I miejsce zajęła Bernadetta Kiper (2574 km), II – Monika Złomko (1038 km), III – Bogusława Duda (1032 km). W kategorii mężczyzn na I miejscu był Adam Cynk (3608 km), na II – Jacek Klimczak (2531 km) i Maciej Wojciechowski (2180 km). Harnaś Oczak, najmłodszy uczestnik pokonał 52 km, a Wacław Nowak, najstarszy uczestnik przejechał 35 km. Najaktywniejszym uczestnikiem był Robert Hawrylak (113 aktywności). Specjalne wyróżnienie za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie w promocji akcji i miasta otrzymała grupa Rowerowo Aktywny Jarosław.

Ostatecznie Jarosław w ogólnopolskiej klasyfikacji zdobył 942 punkty. Łączna liczba przejechanych kilometrów wyniosła 33 603 km.

– W głównej rywalizacji (1-30 czerwca br.) Miasto Jarosław znalazło się na 57 miejscu (na 90 miast i miejscowości zgłoszonych w kategorii gmin), zaś w treningu byliśmy w najlepszej dwudziestce – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Opr. EK, fot. UM