Piknik ekologiczny w Manasterzu

Tory przeszkód, zawody strzeleckie, pokazy psów – to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na uczestników pikniku ekologicznego zorganizowanego na rzecz podopiecznych domów dziecka, organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci.

 

W wydarzeniu, którego głównym organizatorem było Koło Łowieckie „Sokół” z Jarosławia wzięło udział około 120 uczestników. Podopieczni domów dziecka, organizacji i stowarzyszeń mogli m.in. spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, przypomnieć sobie zasady poruszania się po drogach rowerem oraz hulajnogą elektryczną, obejrzeć wnętrza radiowozu oraz wozu strażackiego, zaznajomić się z przesympatycznymi czworonogami oraz skosztować myśliwskich specjałów. Piknik został zorganizowany już po raz trzeci. W minionym roku odbyły się już dwa tego typu wydarzenia. Skąd wziął się pomysł organizacji pikniku, wyjaśnił Tomasz Kulesza, radny Powiatu Jarosławskiego oraz inicjator tego przedsięwzięcia.

– W ubiegłym roku postanowiliśmy, że będziemy organizować takie charakterystyczne pikniki o bardzo różnym zabarwieniu np. ekologicznym, patriotycznym czy społecznym. I dziś organizujemy właśnie piknik ekologiczny – mówił T. Kulesza, nadmieniając, że wydarzenie to związane jest z obchodami 25-lecia Wielkiej Galerii Gorących Serc, wcześniej Wielkiej Galerii Artystycznej, z której coroczny dochód przeznaczany jest na wsparcie instytucji działających na rzecz dzieci.

Zorganizowane w minionym roku pikniki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego postanowiono je kontynuować.

– Dzisiaj mamy wspaniałą dużą imprezę, dzięki ludziom, którzy chcą wspierać tę inicjatywę. Tutaj przede wszystkim chciałbym wymienić właścicieli tego wspaniałego ośrodka „Zielona Przystań” w Manasterzu, którzy zupełnie za darmo udostępniają nam miejsce, Związek Strzelecki „Strzelec” z Rzeszowa, który prowadzi animacje dla dzieci oraz zaprzyjaźnione koła łowieckie – mówi T. Kulesza, wymieniając myśliwych zaangażowanych w te wydarzenia od samego początku.

T. Kulesza złożył również podziękowania na ręce Roberta Drewniaka, dyrektora Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu, który zapewniał muzykę i nagłośnienie, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej, sponsorów, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć oraz kilkorgu radnych Powiatu Jarosławskiego, którzy przeznaczyli swoje diety na ten cel.

Podczas pikniku nie zabrakło kulinarnych akcentów. Serwowany był bigos myśliwski, regionalne potrawy z ziemniaka, ciasteczka, napoje oraz pieczone kiełbaski.

EK