„Piątka” Fabiana

PŁYWANIE: 11-letni Fabian Brożyniak, zawodnik AZS-u Jarosław wywalczył aż 5 złotych medali podczas Mistrzostw Okręgu Województwa Podkarpackiego w pływaniu. Nasz młody zawodnik zdeklasował konkurencję.

Podopieczny Mateusza Leji i Katarzyny Łaszkiewicz pierwszy krążek zdobył na dystansie 50 m stylem dowolnym. Potem był najszybszy na 50 m stylem motylkowym, pobijając przy tym swój rekord życiowy. Następnie triumfował na 100 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym, a także na 50 m stylem grzbietowym. Na „deser” nasz zawodnik startował na 100 m stylem zmiennym, i tutaj również sięgnął po złoto, bijąc kolejny w tym dniu rekord życiowy. – Fabian jest młodym, perspektywicznym sportowcem. Zawsze sumienny i pracowity. Do swojej pasji podchodzi z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. W tym miejscu należy nadmienić, że w dążeniu do sukcesu bardzo mocno wspiera go cała rodzina i im także należą się podziękowania i ogromne gratulacje – powiedział trener Mateusz Leja. Na tych samych zawodach znakomicie spisała się również Zuzanna Piętnik, o której pisaliśmy w poprzednim wydaniu Gazety Jarosławskiej. Uczennica czwartej klasy zajęła 1 miejsce w konkurencji 100 m stylem klasycznym z czasem 01:56,17.Organizatorami zawodów byli Podkarpacki Związek Pływacki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.