Ozdoby w stylu eko

ŚWIĘTONIOWA: W środę, 15 grudnia odbyło się wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko-Ozdoby świąteczne”.

 

Celem konkursu było wykonanie ozdób świątecznych z materiałów poddawanych recyklingowi. Organizatorzy postawili na kreatywność uczestników i w pracy nie można było wykorzystywać gotowych elementów, jak np. figurki.

Do konkursu dopuszczono 46 prac w wykonaniu uczniów z 21 szkół podstawowych w terenu powiatu przeworskiego.

Po ocenie prac przez członków jury, udało się wyłonić najlepsze prace. Jak przyznano, konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a różnice punktowe nie były duże. I tak, I miejsce w konkursie zajął Kamil Kukla (SP w Chałupkach), II – Alan Salwach (SP w Chałupkach), III – Martyna Pieczko (SP w Maćkówce), IV – Piotr Południak (SP w Kańczudze), V – Katarzyna Bukowska (SP w Świętoniowej), VI – Wiktoria Kukla (SP w Chałupkach), VII – Krystian Grządziel (SP w Siedleczce), VIII – Daniel Sławiński (SP nr 3 w Przeworsku), IX – Aleksandra Rojek (SP w Chałupkach), X – Tomasz Kosior (SP nr 2 w Przeworsku), XI – Anna Mirek (SP w Świętoniowej), XII – Lena i Pola Sopel (SP w Świętoniowej).

Wyróżnienia otrzymali: Eliza Hejnosz (kl. IV, SP w Urzejowicach), Hubert Krupa (kl. VIII ZSPPS w Jagielle), Zofia Cząstka (przedszkole SP w Siennowie), Miłosz Kaszuba (kl. II SP w Krzeczowicach), Kinga Truszkiewicz (kl. VII SP w Nowosielcach), Lena Nabrzeska (kl. III SP w Tryńczy), Milena Golba (kl. VI SP w Czerwonej Woli), Julia Norek (kl. III SP w Mirocinie), Krzysztof, Kamil i Dominik Skoczylas (przedszkole, kl. I i II SP w Studzianie), Magdalena Blajer (kl. II SP w Gorzycach), Zofia Biskupska (kl. V SP w Żurawiczkach), Barbara Bochniak (kl. IV SP w Przeworsku), Ewa Krysa (kl. III ZS w Kańczudze).

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej.

 

DP