Orzeł znowu na plusie

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Przeworski Orzeł nie zwalnia tempa w tym sezonie. Zespół znad Mleczki wygrał po raz czwarty.

Politechnika Świętokrzyska Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 28:32 (13:16)

Orzeł: Kędzior, Maj, Szczepaniec – Czapka 2, Kubik 4, Styczeń, Bakowski 3, Gancarz, Michalik, Kornafel 8, Kubisztal 4, Świerk 9, Karabanowski, Mroszczyk 1, Leja 1, Wańkowicz.

Kary 6 i 8 min.

Widzów:30.

Politechnika stawiała się tylko w pierwszych minutach gry. Nasza drużyna łapała rytm i jak już weszła w odpowiednie obroty, to zaczęła dominować. Dzięki dobrej defensywie Orzeł budował przewagę. Dobrą skutecznością popisywali się Świerk i Kornafel. Obaj zdobyli w sumie ponad połowę bramek dla przeworskiej ekipy. Na przerwę Orzeł schodził z trzema golami zapasu. Po zmianie stron nie pozwalał gospodarzom nabrać wiatru w skrzydła i gdy tylko robiło się nerwowo, uspokajał sytuację celnymi trafieniami.

Pozostałe wyniki: Jedynka Myślenice – Stal II Mielec 37:28 (18:13); Ustroń – Bochnia 23:20 (13:6); Wybicki – Azoty II 17:35; VIVE II – SMS III 31:30 (13:15). Pauza Górnik.

1. VIVE II Kielce 5          15        148-122
  2. SPR Orzeł Przeworsk 4          12        140-126
  3. SMS III Kielce 5          9          166-127
  4. Azoty II Tarnów 4          9          126-101
  5. AZS AGH Kraków 4          9          116-104
  6. Buskowianka Busko 3          9          89-69
  7. Jedynka Myślenice 5          9          136-138
  8. MKS Ustroń 5          6          125-142