Orzeł leci w górę. Hat-trick Raby

IV LIGA: Po zmianie trenera piłkarze Orła Przeworsk idą w górę ligowej tabeli. Drużna znad Mleczki wygrała kolejny pojedynek, tym razem z Partyzantem Targowiska. Pewne zwycięstwo zanotował też JKS Jarosław. Piast zremisował z rezerwami Mielca, a Pruchnik przegrał w Rzeszowie.

Orzeł Przeworsk   – Partyzant Targowiska 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bednarz 42-karny, 2:0 Czyrny 77.

Orzeł: Kurosz – Broda, Salwach, Lech ż, Kowal – Dec, Flis, Obłoza, Gwóźdź ż – Bednarz (88 Najsarek), Boratyn (73 Czyrny).

Partyzant: Niemiec – Penar (75 Pelczar), Suszko, Borowczyk (70 Coleman), Chmielowski – Moskalets, Śliwiński (67 Haznar), Kovatsiuk, Szczurek (81 Musiał), Szczur (46 Szubryt) – Nikitchuk.

Sędziował Ciak (Stalowa Wola).

Pierwsze dziesięć minut zdecydowanie należało do gości. To, że po tym okresie gry na tablicy wyników widniał remis bezbramkowy jest zasługą Roberta Kurosza, który dwukrotnie wychodził obronną ręką z groźnych sytuacji po strzałach Valerija Nikitchuka. Pózniej kontrolę nad meczem przejmowali gracze z Przeworska. Orzeł wypracował sobie kilka okazji, ale dopiero przed końcem pierwszej części zdołał wpakować piłkę do siatki. Stało się tak po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką w polu karnym, który wykorzystał Bednarz. Druga połowa zaczęła się od niecelnych strzałów Piotra Boratyna i Marka Gwoździa. W 77 minucie Czyrny podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Legion Pilzno – JKS Jarosław 0:3 (0:1)

Bramki: 1:0 Raba 21, 2:0 Raba 60, 3:0 Raba 63

Legion: Kochan – Misztal, Tragarz ż, Mazur, Pierzchała, Dereń (65 Kozioł), Manzo (88 Cichowski), Pęcak (88 Gliwa), Sikora (76 Sztuka), Barycza, Wolański (85 Kwiatek).

JKS: Lis – Szakiel, Borowski, Saramak, Bartnik, Kopcio, Sobolewski, Brodowicz (83 Kubas), Krzyczkowski (76 Aksamit), Stankiewicz (90 Boratyn), Raba (90 Bugryn).

Sędziował Myszka (Stalowa Wola).

W Pilźnie zabrakło Kacpra Rączki, który jest najlepszym snajperem JKS-u. Mimo to jarosławianie nie mili kłopotów z pokonaniem Legionu i od początku przeważali. Hat-trickiem popisał się Bartłomiej Raba. Napastnik „czarno-niebieskich” najpierw wykorzystał podanie Alexa Kopcio i trafił w sytuacji sam na sam z brakarzem rywali. Potem w 3 minuty ustalił rezultat pojedynku. Dwa razy po zagraniu Michała Stankiewicza.

Piast Tuczempy – Stal II Mielec 0:0

Piast: Strawa – Stopyra, Sobol ż, Demski ż, Harasz ż, Czub (69 Buczkowski), Wota, Noga, Kloc ż, Kogut ż (46 Wielgosz), Bobak.

Stal II: Primel ż – Lisowski, Bakowski, Skrzyniak, Załucki ż, Chmielowiec, Seweryn (88 Pyryt), Wyparło, Zjawiński, Sadłocha żżcz [78], Maj (80 Buczek).

Sędziował Szydełko (Rzeszów).

W Tuczempach tym razem goli nie było, bo i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie obie drużyny miały po jednej okazji. Trochę ciekawiej zrobiło się po zmianie stron. Blisko szczęścia był Czub, Kloc i Demski. W poprzeczkę trafił Sobol.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów – Start Pruchnik 4:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Buczek 9, 2:0 Konefał 50, 2:1 Bochnak 57-karny, 3:1 Przybyło 65, 3:2 K. Mikłasz 87, 4:2 Buczek 89.

Korona: Janik – Padiasek, Kocój, Konefał, Kardyś, Zaborowski (70 Dziedzic), Wawrylak ż (82 Mazur), Przybyło, Sitek, Jędryas, Buczek ż.

Start: Madejowski – Jarosz (46 M. Mikłasz), Drzymała, Bochnak, Benc, K. Mikłasz, Stanik [85 – faul], Parawa, Znamieńczyków, Czura (60 Kubas), Gemra (75 Tuleja).

Sędziował Samołyk (Stalowa Wola).

Start zaczął fatalnie w Rzeszowie. Już w 9 minucie przegrywał jednym golem. Potem prezentował się trochę lepiej i chociaż stracił druga bramkę, zdołał dość na kontakt po strzale Bochnaka z karnego. Korona znowu odskoczyła i znowu nasza drużyna podgoniła rezultat, ale ostatnie słowo należało do miejscowych.