OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami

W niedzielę, 21 stycznia w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Jarosławiu odbył się uroczysty koncert galowy XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

 

Koncert rozpoczęła swoim niezwykłym występem jurorka i artystka Gabriela Janusz-Zięba (Gaba Janusz). Laureatom nagrody wręczył Waldemar Paluch, burmistrz Miasta Jarosławia, ks. prał. Andrzej Surowiec oraz Anna Sroka, kierownik JOKiS.

Przesłuchania do festiwalu odbywały się w dniach 20-21 stycznia. W tym roku zgłosiło się 69 wykonawców (solistów i zespołów). Do finału zakwalifikowano 39.

Komisja artystyczna w składzie: G. J. Zięba, Renata Johnson-Wojtowicz oraz Dominik Lasota po wysłuchaniu wszystkich występów nagrodziła następujących uczestników. Po wysłuchaniu 10 solistów w kategorii szkoły podstawowe: I miejsce zajęła Natalia Kubiś-Mroszczyk, II – Lena Pawluk (Włodawa), III ex aequo – Eryk Chudzik (Rzeszów) i Szymon Chatała (Tarnów). Wyróżnienia otrzymały: Antonina Piotrowska (Rzeszów), Emilia Starzec (Jasło) oraz Kalina Piłka (Łazy). Po wysłuchaniu 3 zespołów w kategorii szkoły podstawowe: I miejsce przypadło Duetowi Julia i Emilia Turek (Lipa). II i III miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymali: Duecik „Plus” (Niebieszczany/Poraż) oraz Klasyczni muzycy (Rzeszów). Po wysłuchaniu 15 solistów w kategorii szkoły średnie: I miejsce zdobyła Weronika Pieniążek (Jarosław), II ex aequo Aleksandra Skrzypczuk (Tomaszów Lubelski) i Elena Jakubiec (Rzeszów), zaś III – Ewelina Hanula (Jasło). Wyróżnienia powędrowały do: Wojciecha Malinowskiego, Karoliny Polak, Marceliny Bujak oraz Zuzanny Trelki. Po wysłuchaniu 3 zespołów w kategorii szkoły średnie: I i III miejsca nie przyznano, II przypadło Duetowi „Sisters” Klara i Matyda Smoła z Tarnowa. Wyróżniony został Zespół wokalny AXA i Zespół wokalny NSF z Przemyśla. Po wysłuchaniu 3 solistów kategorii dorośli: I miejsca nie przyznano, na II uplasowała się Dominika Pruchnicka (Rzeszów), a na III ex aequo Michał Podgórski (Rzeszów) i Maja Rębisz (Róża). Po wysłuchaniu 2 zespołów w kategorii dorośli: I miejsca nie przyznano, II zajął Duet „MAMIGA” Karolina i Iga Piotrowskie (Krasnobród), a III Zespół Artystyczny Forte (Rzeszów).

EK, fot. org.