Odkryto nowe wejście do lochów

Pasjonaci eksplorujący kańczuckie podziemia znów dokonali ciekawego odkrycia, o czym natychmiast poinformowali za pomocą strony na Facebook’u „Kańczuckie Lochy – Przeszłość dla Przyszłości”.

 

Jak wynika z ostatnich informacji opublikowanych na początku maja, na jednej z prywatnych posesji odkryto kolejne nowe wejście do kańczuckich lochów. Jedną z osób, która pomaga w pracach przy odkrywaniu śladów lokalnej historii jest Krystian Wywrot. To właśnie m.in. dzięki niemu możemy zobaczyć zdjęcia niedawno ujawnionego wejścia oraz kolejnego fragmentu tunelu, które odkrył wraz z kolegą Grzegorzem.

Wejście było zasypane dość dokładnie, aby nikt tam nie wchodził. Po kilkunastu godzinach ręcznego usuwania popiołów i szkła, naszym oczom ukazał się fragment ściany, w której była dziura, a w niej pusta przestrzeń o wymiarach: wysokość ok. 2.5 metra i szerokość 4 metry – tak na gorąco relacjonowali swoje odkrycie w mediach społecznościowych.

Można mieć nadzieję, że nie to nie koniec ciekawych odkryć na tym terenie. Jednak by w przyszłości lochy mogły stać się atrakcją turystyczną Kańczugi, droga jest jeszcze bardzo daleka.

DP/fot. FB Kańczuckie Lochy – Przeszłość dla Przyszłości