Jazdę zakończył w rowie

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 52-letniemu mężczyźnie, który zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

W poniedziałek, 1 maja około godz. 16, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w   Laszkach kierujący seatem wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie.

– Podczas wykonywania wstępnych czynności policjanci ustalili, że seatem, który znajdował się w rowie, kierował 52-letni mieszkaniec gminy Laszki. Mężczyzna chwilę wcześniej kierując swoim pojazdem stracił nad nim panowanie, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie wypadł z drogi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 52-latka ponad 2 promile alkoholu. Kierujący podróżował sam, został przewieziony do placówki medycznej – informuje KPP w Jarosławiu.

52-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

EK/KPP