Nowy duch z drużynie Eurobud JKS

W najbliższą środę, 9 września rusza PGNiG Superliga Kobiet. Osiem najlepszych w kraju zespołów kobiecej piłki ręcznej będzie walczyć o Puchar Superligi. Jarosławskie szczypiornistki z Eurobud JKS zmierzą się w inauguracyjnym spotkaniu z drużyną MKS Perła Lublin. -Zespół jest gotowy do walki. Wzmocniona drużyna pod kierunkiem nowego szkoleniowca rozpoczyna mecze z dużymi nadziejami na sukcesy – zapewnia Bożena Łanowy, prezes Klubu Eurobud JKS.

 

W dobie zagrożenia koronawirusem i związanych z tym obostrzeń mecze Superligi będą transmitowane przez TVP Sport oraz przez telewizję internetową zobaczTV. Relacja ze środowego meczu rozpocznie się o godz. 17.35.
– Liczymy, że rozpoczynające się rozgrywki Superligi zakończymy z lepszym wynikiem niż w roku ubiegłym. Wtedy zajęliśmy piątą pozycję. Mogę natomiast zapewnić, że naszym kibicom dostarczymy dużo pozytywnych emocji – mówi prezes klubu. – Piłka ręczna jest wpisana w jarosławską tradycję. Naszym celem jest ją kontynuować i w pierwszym rzędzie dorównać do sukcesów, jakie przed laty odnosiły jarosławskie szczypiornistki. To m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski, finał Pucharu Polski, czy udział w europejskich rozgrywkach. A potem chcemy iść dalej – dodaje B. Łanowy.

Bożena Łanowy, prezes Eurobud JKS Jarosław liczy, że zespół powalczy o najwyższe trofea.

W sezonie 2019/2020 seniorki Eurobud JKS Jarosław zajmowały czwarte miejsce w najwyższej w kraju klasie rozgrywkowej – PGNiG Superlidze Kobiet. W momencie przerwania rozgrywek w marcu tego roku zajęły piątą pozycję.
Podstawowy zespół rozpoczynający nowy sezon składa się z 13 zawodniczek; Sylwii Matuszczyk, Valentiny Nestsiaruk, Olesji Parandij, Aleksandry Zimny, Sandry Guziewicz, Małgorzaty Ciąćka, Katarzyny Kozimur, Martyny Żukowskiej, Julii Pietras, Olesii Donets, Karoliny Szczurek, Kingi Strózik i Aleksandry Szymborskiej. Od pierwszego meczu zespół poprowadzi Reidar Moistad, nowy trener Eurobud JKS Jarosław, ale osoba dobrze znana fanom piłki ręcznej. Asystować mu będzie Monika Cholewa.

 

Transfery
Karuzela transferowa, która rusza przed rozpoczęciem każdego sezony już się zakończyła. W jarosławskim zespole poczyniła sporo zmian, ale jak zapewniają władze klubu proces licencyjny został zakończny pozytywnie i Eurobud JKS Jarosław uzyskał licencję do gry w Superlidze.
W jarosławskiej drużynie pojawiła się Sylwia Matuszczyk, zawodniczka reprezentacji Polski występująca m.in. MTS Żory, AZS Koszalin Start Elbląg oraz MKS Lublin. Zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski i trzykrotnego Mistrzostwa Polski oraz Pucharu Polski i Puchar Challenge Cup.
Drugą szczypiornistką wzmacniającą zespół jest Aleksandra Zimny. Również reprezentantka kraju, ale mająca spore doświadczenie z parkietów norweskich. Jest srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Polski. Ma na koncie także brązowy medal Mistrzostw Norwegii. Występowała w MKS Kusy Szczecin, SPR Pogoń Szczecin oraz norweskich Storhamar i Volda HK.
Zagra także reprezentantka Białorusi Valentina Nestsiariuk. Pięciokrotna zdobywczyni Mistrzostw Białorusi z klubem BNTU Region Mińsk. Zdobyła również pięciokrtnie Mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski z MKS Lublin. Wcześniej grała w AZS Koszalin.
Eurobud JKS wzbogacił się także o Olesia Parandii z Korony Handball Kielce i Małgorzatę Ciąćka z Varsowia Warszawa (SMS Płock). Doszła także Sandra Guziewicz z MTS Kwidzyn, a klub czyni starania o pozyskanie jeszcze jednej zawodniczki – rozgrywającej.

Drużynę jarosławskich szczypiornistek prowadzi Reidar Moistad.

Nowy trener
Reidar Moistad, który już objął obowiązki pierwszego trenera jarosławskich szczypiornistek jest znaną postacią w polskiej piłce ręcznej. Ma też doświadczenia z klubami duńskimi i norweskimi. Pracował z reprezentacjami juniorek i seniorek. Prowadził Energa AZS Koszalin, jeden z zespołów PGNiG Superligi. Od 2019 roku jest asystentem I trenera Reprezentacji Polski Kobiet Kobiet.

W następnym numerze Gazety Jarosławskiej przedstawimy rozmowę z Reidarem Moistadem, nowym trenerem Eurobud JKS Jarosław

Pierwszy mecz w Jarosławiu odbędzie się 18 września. Eurobud JKS zagra z drużyną Piłka Ręczna Koszalin. Ze względu na obostrzenia na halę może wejść tylko 213 kibiców. W następnych meczach ilość widzów ograniczona do połowy pojemności trybun tj. do 400 osób.
erka/Fot. Eurobud JKS