Co dalej z placem?

Czytelnicy dopytują co będzie dalej placem po zlikwidowanych garażach nieopodal jednego z wejść do galerii. Czy miasto ma na niego jakieś plany?

 

– Chciałbym się dowiedzieć, co będzie dalej z miejscem za ZUS-em w Jarosławiu, nieopodal jednego z wejść do Galerii Stara Ujeżdżalnia – pyta jeden z właścicieli garaży, które do niedawna się tam znajdowały. – Jakieś dwa lata temu, zanim jeszcze wykonano ogrodzenie, musieliśmy je zlikwidować. Mimo upływu czasu nic tam się nie dzieje. Teren jest zaniedbany. Czyżby Władze miasta o nim zapomniały? – dopytuje pan Lucjan, mieszkaniec Jarosławia.

Pan Lucjan nadmienia, że niegdyś właściciele garaży dbali o ten teren. Jak mówi, sam zakupił nawet kosiarkę i dbał o otoczenie garaży.

Zapytanie naszego Czytelnika przekazaliśmy do Urzędu Miasta Jarosławia. Iga Kmiecik, rzecznik Burmistrza Miasta Jarosławia potwierdza, że teren po rozebranych garażach jest własnością Miasta. Jakie miasto ma plany na to miejsce? Na razie nie wiadomo.

– Teren został uprzątnięty, a zagospodarowany będzie zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – wyjaśnia I. Kmiecik.

EK