Niewidoczna wysepka

Jarosław: Wysepka w ciągu przejścia dla pieszych na ul. Gen. Sikorskiego jest niebezpieczna dla nieostrożnych kierowców – po zmroku jest praktycznie niewidoczna.

 

Kilku kierowców już się o tym przekonało najeżdżając niechcący na ostre krawężniki okalające przejście dla pieszych. Wysepka miała zapewnić bezpieczeństwo przechodniom i pojazdom umożliwiając przejazd nawet, gdy piesi stoją na środku drogi. Niestety, kolor kostki sprawia, że obiekt jest słabo widoczny. – Nie zdążyliśmy wymalować pasów, ponieważ asfalt musi swoje odczekać, zanim będzie malowany, a teraz przeszkadza w tym temperatura – mówi Paweł Dziekan, kierownik robót budowlanych.

 

Oprócz malowań można znaleźć więcej mankamentów wokół budowy, ale zapewniono nas, że do końca roku będą one naprawione, a wysepka zostanie odpowiednio oznaczona, aby była dobrze widoczna dla kierowców. – Po skończeniu przebudowy rond i ul. Grunwaldzkiej planujemy przedstawić mieszkańcom Jarosławia oficjalne sprawozdanie z przeprowadzonych prac – informuje Daniel Widz, przedstawiciel CD Locum.

 

Sebastian Niemkiewicz