Moc dziecięcych uśmiechów

Z inicjatywy Wójta Gminy Pawłosiów Mariusza Reń, tegoroczny Dzień Dziecka odbył się w trzech miejscowościach. Do jego organizacji zostały zaproszone społeczności szkolne.

 

Pierwszy dzień świętowania miał miejsce 30 maja br. w Cieszacinie Wielkim. W kolejnych dniach dzieci spotkały się w Pawłosiowie i w Wierzbnej.

Wśród licznie przygotowanych atrakcji znalazły się ciekawe gry i zabawy animowane przez pracowników urzędu gminy i jednostek organizacyjnych.

Wśród chłopców szczególną popularnością cieszyło się strzelanie z łuku, natomiast dziewczynki chętnie wykonywały barwne wachlarze i autorskie, niepowtarzalne bransoletki. Dla najmłodszych przygotowano mini konkurs „zgaduj-zgadula” i strefę malucha, w której najmłodsi układali puzzle oraz kolorowali postaci ze znanych i lubianych bajek. Tradycyjnie ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie buziek oraz harce na dmuchanym placu zabaw.

Na scenie swoje talenty, w krótkich programach słowno-muzycznych zaprezentowały przedszkolaki oraz uczniowie starszych klas.

Podczas imprez nie zabrakło współzawodnictwa sportowego. Rozegrano mecze siatkówki i piłki nożnej. Rywalizacji towarzyszył głośny doping uczestników wydarzenia.

Na imprezach pojawili się również strażacy, którzy edukowali dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz udostępnili do obejrzenia wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem. Każdy chętny mógł na chwilę zostać strażakiem przymierzając hełm i zajmując miejsce w kabinie kierowcy.

Na placu można było spotkać Kubusia Puchatka z ogromnym koszem słodyczy, po które sięgały małe i większe dzieci. Beztroskiej zabawie towarzyszyła wspaniała atmosfera i bezchmurna, słoneczna pogoda. Tegoroczne świętowanie z pewnością wywarło na dzieciach niezapomniane wrażenia, dało wiele radości i uśmiechu.

Do zobaczenia za rok!

MP