Marsz Światła przeszedł ulicami Jarosławia

W sobotę, 2 kwietnia w 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ulicami Jarosławia przeszedł „Marsz Światła”. Jego uczestnicy z różańcami w dłoniach i modlitwą na ustach prosili o pokój na Ukrainie.

 

Wzorem lat ubiegłych w sobotni wieczór przed budynkiem Starostwa Powiatowego zgromadzili się licznie przybyli mieszkańcy Jarosławia i okolic, by wspólnie uczestniczyć w uroczystej procesji z relikwiami Ojca Świętego. Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski oraz ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski. Nie zabrakło też proboszczów oraz księży z jarosławskich oraz okolicznych parafii, sióstr zakonnych oraz przedstawicieli władz.

Uczestnicy marszu rozważając Tajemnice Różańca św. przeszli ulicami: Jana Pawła II, Grunwaldzką i Grodzką, a następnie udali się na jarosławski Rynek. Tam pod tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II odśpiewano „Barkę” oraz złożono wiązanki kwiatów. Znicze przekazane przez samorządowców umieszczone zostały na metalowym krzyżu. Natomiast te, przyniesione przez mieszkańców utworzyły napis JP II. Po błogosławieństwie udzielonym przez Księdza Arcybiskupa wierni odśpiewali Apel Jasnogórski.

 

EK