Małżeństwa na medal

18 par małżeńskich z gminy Radymno odebrało medale „za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

 

– Jesteśmy dumni, że w naszej gminie coraz więcej par małżeńskich może poszczycić się tak długim stażem. Jest to piękny przykład dla młodych pokoleń, że miłość, życzliwość i wzajemny szacunek jest gwarantem szczęśliwego małżeństwa – mówił Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno podczas uroczystości wręczania medali.

Życzenia na ręce jubilatów złożyła również Beata Gałęza, sekretarz Gminy Radymno. Następnie odbyła się uroczysta dekoracja honorowym medalem za ”Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Medalami odznaczeni zostali: Janina i Józef Stanik, Maria i Józef i Cebulak, Halina i Zbigniew Kosińscy, Teresa i Jan Kupka, Helena i Józef Sawa, Zbigniewa i Edward Kość, Maria i Zbigniew Blok, Weronika i Kazimierz Drońscy, Maria i Czesław Muzyczka, Janina i Adam Olszańscy, Helena i Jan Grzesik, Maria i Piotr Wywrot, Czesława i Ryszard Szymańscy, Emilia i Kazimierz Orłowscy, Stanisława i Józef Radio, Krystyna i Jan Zalewscy, Maria i Tadeusz Fleszar, Danuta i Józef Hajduk. Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym jubileuszu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Każda para obdarowana została również drobnym upominkiem, nie zabrakło symbolicznego toastu, tradycyjnego „sto lat” oraz poczęstunku. Uroczysty obiad, wspólne rozmowy i dzielenie się emocjami trwały do godzin popołudniowych. W części artystycznej swoje umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Michała Archanioła w Ostrowie.

Redakcja Gazety Jarosławskiej dołącza się do życzeń dla szanownych Jubilatów: zdrowia, miłości i wszelkiej pomyślności na dalsze wspólne lata.

 

Opr. EK, fot. UG Radymno.