Małżeństwa na medal

Trzydzieści par odebrało medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są parom, które wytrwały w związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Nadawane są przez Prezydenta RP, a wręczane przez władze samorządowe. Aby je otrzymać należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego.

W Jarosławiu, uroczystość wręczenia medali odbyła się w środę, 20 września w Sali ślubów. Jubilatom gratulował burmistrz Waldemar Paluch. W dekoracji medalami oprócz burmistrza uczestniczyła Elżbieta Grunt, wójt Gminy Jarosław, gdyż dwie pary to mieszkańcy tejże gminy. Każda para poza medalami otrzymała również list gratulacyjny oraz kwiaty.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili: Grażyna i Jacek Kluczyńscy, Helena i Stanisław Krupińscy, Bogumiła i Ryszard Kupczakiewiczowie, Ewa i Wiesław Potoczni, Janina   i Maciej Siupikowie, Krystyna i Kazimierz Naspińscy (Gmina Jarosław), Zofia i Andrzej Blacharscy (Gmina Pawłosiów), Maria i Antoni Kowalowie, Maria i Stanisław Horojdkowie (Gmina Jarosław).

Uroczystość Złotych Godów zorganizowana została również w poniedziałek, 25 września w gminie Tryńcza. Do szanownych Jubilatów w pierwszej kolejności z życzeniami i ciepłymi słowami zwrócili się: Anna Schmidt, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza gratulując wspólnie przeżytych lat, życząc szczęścia i zdrowia oraz kolejnego spotkania przy obchodach Diamentowych Godów. Do życzeń tych przyłączyli się zaproszeni goście.

50 lat pożycia małżeńskiego, świętowali: Krystyna i Kazimierz Wojtynowie z Wólki Ogryzkowej, Maria i Franciszek Horojdkowie z Jagiełły, Mieczysława i Jan Krokosowie oraz Bronisława i Henryk Wiecheciowie z Ubieszyna, Zofia i Tadeusz Gielarowiec oraz Maria i Kazimierz Pytlowie z Wólki Małkowej, Anna i Władysław Kozakowie oraz Krystyna i Józef Rachwałowie z Gniewczyny Trynieckiej, Maria i Ignacy Botwinowie, Krystyna i Gustaw Bartusiowie, Elżbieta i Józef Maruszakowie oraz Helena i Józef Sosnowi z Tryńczy, Zofia i Ludwik Chmieleccy, Stanisława i Marian Ogryzkowie, Maria i Jan Musiałowie, Janina i Tadeusz Rojkowie oraz Romana i Józef Cebulakowie z Gorzyc, a także Helena i Władysław Żelazny, Anna i Józef Kornakowie, Emilia i Władysław Lisowie, Maria i Franciszek Jaroszowie oraz Zofia i Stanisław Małkowie z Gniewczyny Łańcuckiej.

Wszystkim parom składamy ogromne gratulacje oraz najlepsze życzenia na kolejne lata życia.

 

Opr. EK, fot. UM, UG Tryńcza