Kuchnia po remoncie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego została oddana do użytku po remoncie kuchnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku.

 

Przeprowadzono remont oraz zakupiono wyposażenie na łączną kwotę 100 tys. zł, co było możliwe dzięki dotacji celowej od Podkarpackiego Kuratora Oświaty z programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz funduszom z budżetu Miasta.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, sekretarz Miasta Agnieszka Zakrzewska, kierownik Marzena Ślęk oraz dyrektor SP 2 Bogdan Sebzda wraz z wicedyrektorami Piotrem Wajdą i Wiesławem Nityhorukiem.

W ramach projektu wykonana została instalacja wentylacyjna i elektryczna, kuchnię wyposażono w pojemniki gastronomiczne o różnych wysokościach, stoły produkcyjne ze stali nierdzewnej oraz półkę dwupoziomową, różnego rodzaju noże, do obróbki cieplnej: trzony kuchenne 6-palnikowe, piec konwekcyjno-parowy, do mycia naczyń: stół ze zlewem jednokomorowym, regał ociekowy, gastronomiczną baterię ze spryskiwaczem i wylewką, a także kubki i talerze. Dzięki nowemu i bardziej energooszczędnemu wyposażeniu z obiadów będzie korzystać dziennie ok. 200 osób.

DP/UM Przeworsk