Kto ukradł szkolne ogrodzenie?

Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu od wielu lat starała się o wykonanie ogrodzenia. Jesienią ubiegłego roku zadanie udało się zrealizować. Od strony frontowej starą siatkę wymieniono na nowe przęsła. Ogrodzono też teren szkoły od strony boiska, sąsiadujący z polami uprawnymi. To właśnie tam w ubiegłym tygodniu doszło do dość zuchwałej i bezczelnej kradzieży.

 

Brak ponad 80 metrów bieżących ogrodzenia zauważono w środę, 12 maja, przed południem. Zwrócił na to uwagę pracownik gospodarczy, który miał tego dnia skosić trawę na boisku. Najprawdopodobniej złodzieje celowo ukradli przęsła tylko z tego miejsca, którego nie widać z drogi oraz od bramy wjazdowej. Dodatkowo, za płotem znajdują się pola, co na pierwszy rzut oka sprawia, że ogrodzenie jest na ich tle mało widoczne. To pewnie dlatego kradzież nie została zauważona od razu.

Miejsce, gdzie dokonano kradzieży dzieli od wejścia do szkoły skarpa, boisko i kawałek trawnika. Częściowo przysłaniają je drzewa i budynek gospodarczy. Miejsce wprost wymarzone, tym bardziej że nie sięgały tam kamery szkolnego monitoringu. Ktoś, kto dokonał tej kradzieży, musiał się do niej dobrze przygotować. Musiał wiedzieć, że szkoła ma nowe ogrodzenie i którędy można się tam dostać niezauważonym przez kamery. Jak podejrzewa dyrektor placówki, Zenon Skrzypek, sprawców prawdopodobnie było kilku, a na miejsce mogli dotrzeć polną drogą, od strony ul. Łąkowej.

Długo nie było nam dane cieszyć się nowym ogrodzeniem. Na szczęście było ono ubezpieczone, ale jak wiadomo, procedura trochę potrwa – mówił dyrektor dzień po odkryciu kradzieży.

Zgłoszenie potwierdziła też jarosławska policja.

Zgłoszenie kradzieży 32 przęseł ogrodzeniowych z terenu szkoły odebrano 12 maja, ok. godz. 11. Trwają czynności w tej sprawie – potwierdziła asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

To dość nietypowa kradzież, ale jak widać, złodzieje nie mają żadnych obiekcji, by się wzbogacić. Nawet jeśli chodzi o budynek, gdzie uczą się dzieci, które po części również zostały okradzione.

DP