Koronawirus „wygrał” w Jarosławiu

SIATKÓWKA: Zaplanowany na dwa dni turniej siatkarek w Jarosławiu, organizowany przez San-Pajdę został przerwany z powodu podejrzenia koronawirusa u jednej z zawodniczek.

Po blisko 6 tygodniach przygotowań pierwszoligowe siatkarki Sanu-Pajda Jarosław szykowały się do pierwszych sparingów. Prócz pierwszej drużyny w turnieju, który odbywał się w jarosławskiej hali MOSiR ze względów sanitarnych bez udziału publiczności zagrały jeszcze druga drużyna Sanu-Pajda oraz Grupa Azoty Jedynka Tarnów, Karpaty Krosno, Tomasovia Tomaszów Lubelski i Pogoń Proszowice. Po kilku meczach zawody zostały jednak przerwane. Okazało się, że jedna z zawodniczek może mieć koronawirusa. – Przerwaliśmy turniej, ponieważ istniało niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jedna z siatkarek naszych gości ma pozytywny wynik badania. Były zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa, był podział na grupy, które miały osobne szatnie, osobne ścieżki, kanały komunikacji, żeby to ryzyko było mniejsze. Mimo wszystko stało się mówi Piotr Pajda prezes i trener naszego zespołu.

Okazuje się, że styczność z rywalkami, u których gra wspomniana zawodniczka miał drugi zespół Sanu-Pajda, w związku z tym od razu wprowadzono graniczenia i kwarantannę. Kilka zawodniczek zostało odesłanych do domów, aby uniknąć jakichkolwiek kontaktów z innymi osobami. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakażona siatkarka przyznała się do tego swojemu trenerowi już po rozegraniu dwóch meczy. W hali MOSiR na której na co dzień prócz siatkarek trenują między innymi piłkarki ręczne czy koszykarze przeprowadzono dezynfekcję. Zresztą zwiększony „rygor” sanitarny panuje na tym obiekcie od momentu jego ponownego otwarcia. W meczach, które zdołano rozegrać pierwszy zespół Sanu-Pajda bez trudu ograł drugoligową Pogoń 3-0. Jarosławianki przeważały w każdym elemencie gry. Z dobrej strony pokazały się nowe siatkarki naszego teamu, natomiast drugi zespół Sanu-Pajda, złożony z młodych zawodniczek przegrał z drugoligową Tomasovią 1-2. W pozostałych spotkaniach pierwszoligowiec z Tarnowa pokonał Tomasovię 2-1, zaś pierwszoligowe Karpaty równie pewnie ekipę z Proszowic 3-0.