Moc Wólki w Świdniku, Wiązownica się stawiała

PIŁKA NOŻNA III liga :Wólczanka pewnie wygrała w Świdniku, Sieniawa ostatnio remisuje, natomiast Wiązownica stawiała się Podhalu, ale ostatecznie zeszła z boiska pokonana.

Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Pietluch 34, 0:2 Durda 41, 0:3 Durda 57, 1:3 K. Mroczek 60, 1:4 Matofij 70-karny, 2:4 Górka 89.

Avia: Sobieszczyk (61 Androsiuk) – Dobrzyński (61 Ceglarz), Mykytyn ż, Kursa ż, Niewęgłowski – Maluga (46 Oziemczuk), Wójcik (46 Drozd), Uliczny, B. Mroczek – K. Mroczek ż (73 Górka), Białek.

Wólczanka: Bieniek ż – Wach ż (75 Dusiło), Wrona, Pawłowski, Łazarz ż – Szczypek, Galara, Baran – Pietluch (68 Matofij) – Olejarka (66 Bała), Durda (66 Gul).

Sędziował Godek (Rzeszów). Widzów 300.

Wólczanka pokazała moc w Świdniku. Pierwszego gola dla naszego zespołu zdobył Pietluch, potem dwa razy bramkarza Avii pokonał Durda. To skutecznie ostudziło zapędy gospodarzy, którzy zaczęli mecz z dużym animuszem. W 60 minucie gola dla miejscowych zdobył K. Mroczek, ale w odpowiedzi z rzutu karnego celnie przymierzył Matofij i było praktycznie po meczu. W ostatnich fragmentach na listę strzelców wpisał się jeszcze Górka.

KS Wiązownica – Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Grunt 34.

Wiązownica: Słysz – Szafar, Mac, Sokolenko, Kumor (46 Gliniak), Lorenc, A. Kasia, Rop, A. Gil (85 Bałanda cz [90, faul taktyczny]), Wydra, Buć ż (66 Michalik).

Podhale: Styrczula – Lewiński, Wajsak, Potoniec (70 Mrówka), Tonia, Mizia (58 Nawrot), Dudek, Skórski (58 Molis), Mianowany ż (70 Janiczak), Wójcik, Grunt (74 Misiura).

Sędziował Bińkowski (Skarżysko-Kamienna).

Podhale jak na faworyta przystało zrobiło swoje, ale beniaminek z Wiązownicy tanio skóry nie sprzedał. Przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli już w pierwszej połowie pokusić się o gola, bo w doskonałych sytuacjach znaleźli się Kasia i Rop. Obaj jednak strzelali niecelnie. Podhale zdobyło jedyną jak się potem okazało bramkę w 34 minucie po dośrodkowaniu ze skrzydła i główce Grunta. Miejscowi postawili wszystko na jedną kartę, ale drużyna z Nowego Targu bardzo skutecznie się broniła.

Texom Sokół Sieniawa – Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Łanucha 12-karnym 1:1 Kitliński 90+1-karny

Sokół: Zając – Grasza ż (70 Kloc), Kapuściński ż, Padiasek (2. Drelich), Lis (46 Skała ż) – Purcha ż, Burka, Jędryas – Majda, Kitliński, King (46 Hass).

Wisłoka: Libera ż – Rębisz (70 Kogut), Cabała, Makowski, Remut, Zygmunt ż – Prokop, Łanucha, Fedan, Sojda (70 Siedlik) – Palonek (63 Partyka ).

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 400.

Remis dla Sokoła „wyrwał” Kietliński, który wykorzystał w doliczonym czasie gry rzut karny podyktowany za faul na Hassie. Wcześniej dużo sytuacji bramkowych nie było. Gra przez większą część spotkania toczyła się w środkowej strefie boiska. Wisłoka też trafiła z jedenastki, gdy w 12 minucie nieprzepisowo zatrzymany był Sojda.