Komendant PSP st. bryg. Krzysztof Kowal pożegnał się ze służbą

Komendant PSP w Jarosławiu st. bryg. Krzysztof Kowal po wieloletniej służbie przeszedł w stan spoczynku, czyli na tzw. strażacką emeryturę. We wtorek, 20 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Morawskiej w Jarosławiu oficjalnie zdał obowiązki służbowe komendanta PSP.

 

Uroczysta zbiórka zgromadziła przedstawicieli władz, duchowieństwa oraz służb mundurowych. Zaproszeni goście oraz współpracownicy w swoich przemówieniach dziękowali komendantowi za wieloletnią służbę w PSP, oraz za współdziałanie i wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej powiatu jarosławskiego, życząc jednoczenie wszystkiego, co najlepsze na kolejne lata życia na zasłużonej emeryturze.

Serdeczne podziękowania i słowa uznania za wzorową i pełną zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Jarosławskiego. Proszę przyjąć również życzenia sukcesów, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności – mówił m.in. Stanisław Kłopot, starosta jarosławski podczas uroczystości.

Podczas zbiórki st. bryg. K. Kowal pożegnał się ze sztandarem oraz złożył meldunek o zdaniu obowiązków komendanta powiatowego. W swoim przemówieniu podziękował swojej rodzinie, współpracownikom, oraz wszystkim tym, których spotkał na swojej drodze, a także pożegnał się z załogą.

W trakcie uroczystej zbiórki nastąpiło również powierzenie pełnienia obowiązków komendanta powiatowego PSP dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego PSP mł. bryg. Pawłowi Szkole.

K. Kowal związał się z pożarnictwem w 1995 r. O byciu strażakiem marzył już od najmłodszych lat. Uczył się w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Następnie trafił do komendy przemyskiej, a później do jarosławskiej jednostki, gdzie służył jako starszy ratownik, a następnie dowódca zastępu. W kolejnych latach powierzano mu stanowiska inspektora, specjalisty, starszego specjalisty i zastępcy naczelnika wydziału. Przez 12 lat pełnił również funkcję oficera prasowego komendy PSP w Jarosławiu. Od 2016 r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego, a w listopadzie 2017 roku został na to stanowisko powołany przez podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP. Był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany. Za jego czasów budynek komendy został rozbudowany i doposażony w nowoczesny sprzęt.

Redakcja Gazety Jarosławskiej dziękuje Krzysztofowi Kowalowi za dobrą współpracę. Życzymy dobrego zdrowia, realizacji odkładanych w czasie „zamiarów” oraz spokoju, którego zapewne brakowało w natłoku codziennych obowiązków.

EK, fot. org.